> O školi  > Povijest
Povijest naše škole

Na temelju Statuta kotara Čakovec te odluke savjeta za prosvjetu nauku i kulturu NR Hrvatske u rujnu 1956. godine donesena je odluka o određivanju školskih područja obveznih škola.

Područje u općini Lopatinec obuhvaća:

Narodnu šestogodišnju školu Lopatinec

• učenike I. – IV. razreda iz Lopatinca, Pleškovca, Vučetinca, Okruglog Vrha i  Frkanovca, te učenike V. i VI. razreda iz Brezja i Dragoslavca

Narodnu šestogodišnju školu Zasadbreg

• učenike V. i VI. razreda iz Knezovca i Malog Mihaljevca

Narodnu četverogodišnje školu u Brezju, Dragoslavcu, Knezovcu i Malom Mihaljevcu

• učenike I. – IV. razreda

Zgrada je dovršena 1965.

Nova škola ima devet učionica, radionicu, praktikum, zbornicu, kancelarije, školsku kuhinju i prateće prostore s kabinetima.

U školskoj godini 1982./1983. zbog smanjenog broja učenika došlo je do gašenja PŠ Dragoslavec. Djeca iz Dragoslavca prevoze se autobusom u matičnu školu. U zgradi PŠ Dragoslavec organiziran je rad "male škole".

MINISTROVO PRIZNANJE

Unatoč nesklonom okruženju – raštrkanosti naselja, povećoj udaljenosti od škole i posebnom okruženju u kojemu učenici žive – bez športske dvorane – poticanjem zdravog natjecanja i kvalitete rada, poticanjem darovitosti, postižu se zapaženi i značajni rezultati na svim razinama kulminirajući MINISTROVIM PRIZNANJEM OSNOVNOJ ŠKOLI IVANA GORANA KOVAČIĆA SVETI JURAJ NA BREGU ZA USPJEŠAN, KVALITETAN I KREATIVAN RAD – 05. LISTOPADA 2000. GODINE.

« Studeni 2017 »