Županijska smotra učeničkih zadruga

Autor: Maja Barbić, 21. 4. 2015.

Učenička zadruga „ET-KO-KE“ Sveti Juraj na Bregu sudjelovala je 11.04.2014. godine na županijskoj smotri u Čakovcu u organizaciji Centra za odgoj i obrazovanje iz Čakovca i Turističke zajednice grada Čakovca.

Ove godine smo se predstavljali sa  zanimljivim igračkama koje izrađuje Matija Bobek naš vanjski suradnik, - Kao prvo- zagonetno drvo.

Sa proizvodom kojeg smo osmislili ove godine zadrugari su pomagali šmirglanjem tikvica, guljenjem vrbe i samom prodajom na štandu.

Sudjelovali su zadrugari: Elena Kutnjak, Asja Vidović, Valentina Kozar,Mario Vidra i voditelj zadruge Gordana Kolarić.

Zadruga djeluje u nekoliko sekcija: likovnoj, lutkarskoj,etno predmeti i oslikavanje prema uzorku iz muzejskih škrinja, keramičarska,cvjećarska, izrada predmeta i podmetača od rogoza.

Zadruga je imala istraživačke radove „Leptir plavac na Bedekovićevim grabama“, i „Jurjevski zdenci tu nam bistra voda teče“ , „Crkva svetog Jurja mučenika u Lopatincu“, a nadalje će istraživati stare preše na području općine Sveti Juraj na Bregu.

Povjerenstvo županijske smotre kao i poglavarstvo grada Čakovca i turističke zajednice grada Čakovca bilo je zadivljeno što sve učenici koji su sudjelovali na smotri izrađuju. Ove godine postigli su prekrasan rezultat 3. mjesto .

Evo i naših zadrugara i zadrugarki na štandu i prodajnom mjestu.

Voditelj zadruge: Gordana Kolarić