Matematički svemirac uoči Večeri matematike

Autor: Željko Kraljić, 22. 11. 2016.

Uoči Večeri matematike koja će se održavati u brojnim školama i vrtićima diljem Međimurja u Osnovnoj školi Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu odlučili smo dodatno animirati učenike i roditelje na ovaj događaj i na sudjelovanje.

Učitelji matematike Anita Horvat i Željko Kraljić zadali su učenicima zadatak da nacrtaju pomoću geometrijskog pribora svog zamišljenog Matematičkog svemirca. Smiju se koristiti svi geometrijski likovi, a na učenicima je da pokažu svoju kreativnost, originalnost i urednost u radu. Smije se crtati flomasterima, bojicama, kemisjkom olovkom i čime god učenici žele.

Na sudjelovanje u natječaju pozvani su svi učenici naše škole od prvog do osmog razreda, a najbolji radovi bit će i nagrađeni prigodnim nagradama. Po dvije pizze i dva pića osigurali su Pizzeria Venera i Kavana Arka 2, a neki učenici će i na čakovečke gradske bazene Marija Ružić jer su osigurane i četiri ulaznice.

Krajnji rok za predaju radova je srijeda 30. studenoga (učenici razredne nastave predaju radove svojim razrednicama, a učenici predmetne nastave svojim učiteljima matematike), a nakon što komisija odluči koji su radovi najbolji neki od učenika će moći krenuti na pizzu, a neki na plivanje i ronjenje na bazene tako da se svakako isplati malo potruditi i dati mašti na volju. I naravno pozivamo vas dođite na Večer matematike i igrajte se s nama.