« Svibanj 2024 »

Autor: GORAN PLAFTAK, 24. 4. 2013.

Učenici šestih razreda posjetili su župnu crkvu sv. Jurja unutar izvanučioničke nastave pod temom: Crkvene zgrade - unutrašnjost crkve.

Župnik Ivica Puškadija je na početku predavanja prikazao video sa slikama tijeka obnove župne crkve nakon urušenja do sadašnjeg stanja obnove te je upoznao učenike sa sastavnicama liturgijskog prostora.

Učenici su iskazali oduševljenje ovakvim načinom nastave, a što se tiče sastavnica liturgijskog prostora najviše ih se dojmilo svetohranište i oltar. Itekako su dobro prepoznali „srce“ crkve kao građevine, ali i Crkve kao zajednice vjernika. Zahvaljuju se župniku na vremenu koje im je posvetio i na iskazanoj volji za suradnjom.