« Prosinac 2018 »

Primanje roditelja:

- utorak i četvrtak

od 15,30 do 16,30 sati.

Ispis statistike od 3. 1. 2012.

Posjet osmih razreda Vukovaru
Autor: Maja Barbić, Ana Šafarić, 6. 11. 2017.

Dana 24. listopada 2017. mi, učenici osmih razreda, krenuli smo u posjet Vukovaru  u sklopu projekta u organizaciji Javne ustanove „Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar“.

Pri dolasku u Vukovar  dočekao nas je vodič. Nakon kratke pauze za doručak krenuli smo u posjet muzejima. Posjetili smo Muzej vučedolske kulture i Muzej grada Vukovara u kojima smo naučili nešto o prošlosti Vukovara te vidjeli stare predmete koji su se nekada koristili. Nakon ručka krenuli smo na predavanja o Domovinskom ratu. Iako smo bili iscrpljeni, saznali smo mnogo o vrijednostima Domovinskog rata i o tome kako je vođena Bitka za Vukovar te zašto je bila vrlo značajna za obranu Hrvatske. Nakon što smo se smjestili u hostel i malo se odmorili, posjetili smo centar grada gdje smo imali malo slobodnog vremena, a nakon toga na večeru i u disko. Neki u disku nisu baš uživali, a drugi su iskoristili priliku i plesali koliko su im noge izdržale.

Sljedećeg dana nakon doručka krenuli smo razgledati sva mjesta o kojima smo slušali na predavanjima dan ranije. Posjetili smo Vukovarsku bolnicu, Memorijalno groblje žrtava Domovinskog rata, masovnu grobnicu Ovčara i Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti. Nakon što smo se vratili do hostela razgledali smo i vojarnu u Vukovaru. Vidjeli smo avion, tenkove i oružje koje je korišteno u ratu. Poslije ručka slijedilo je zanimljivo završno predavanje „Škola mira“, a nakon njega i kviz u kojem su našu školu zastupali Fran Bistrović i Simona Lukman i osvojili drugo mjesto. Puni dojmova i znanja krenuli smo na put kući.