Ovaj tjedan: 2004
Međuopćinska smotra LiDraNo 2016.

Domaćin ovogodišnje smotre za škole s područja Gornjeg Međimurja bila je OŠ Mursko Središće.

Međuopćinska smotra LiDraNo održana je 8. veljače. Škola domaćin pripremila je uvodni program nakon čega su uslijedili pojedinačni i skupni dramsko-scenski nastupi.

Učenici naše škole i ove su godine bili izrazito kreativni te su se svojim radovima predstavili u svim kategorijama.

Recitacijom Ide dežđ, Paje Kanižaja, prvi se predstavio učenik Dario Miklin (voditeljica Jelena Dokleja). Interpretacijom pjesme Idu ljudi, Ladislova Radeka, predstavila se Stela Radek (voditelj Alen Barbić).

Lutkarska družina voditeljice Jelene Dokleje nastupila je predstavom Priče ivanjskih krijesnica, a glumile su Asja Vidović, Lorena Novak, Petra Šenji, Helena Flinčec i Ana Šafarić.

Dramska družina izvela je dramsko-scensku igru Oproštaj.

Dramsku družinu čine: Filip Kocijan, Nensi Jagec, Tena Šafarić, Nikki Paškalj, Tea Blešć, Lana Pintarić, Mirta Horvat, Tia Bakač, Nikolina Martinec i Nives Hažić. Njihov voditelj je Alen Barbić.

Samostalnim novinarskim radom predstavila se učenica Nikki Paškalj (voditeljica Milana Gašparović), a samostalnim literarnim radom učenica Stela Radek (voditeljica Ružica Šikić).

Nakon kratkog predaha i domjenka, učenici i njihovi voditelji sudjelovali su u raspravi na okruglim stolovima.

Županijska smotra LiDraNo održat će se 2. ožujka u Centru za kulturu Čakovec. Čestitamo svim našim učenicima i njihovim voditeljima te im želimo mnogo uspjeha!