« Studeni 2020 »

ERASMUS+ PROJEKT “DIJITAL MAHALLE” – 2. mobilnost
Nastavak učenja i razmjene iskustva u sklopu Erasmus+ projekta
Virtualna mobilnost učenika naše škole u Rumunjsku

8.11.2021.

U sklopu Erasmus+ projekta KA229 pod nazivom Dijital Mahalle (Digital Town) 24 učenika viših razreda naše škole od 11.10. do 15.10. 2021. sudjelovalo je virtualnim susretima i radionicama koje je organizirala partnerska škola u rumunjskom gradu Braili. Zbog trenutne pandemije, u Rumunjsku mogu ući samo putnici koji posjeduju covid putovnicu, a za sve ostale putnike na snazi je mjera samoizolacije. Zbog toga, dio učenika (iz Rumunjske) te učitelja iz Turske, Poljske i Hrvatske (Ružica Šikić i Marijana Belko) prisustvovali su uživo radionicama u Braili, dok su učenici iz Poljske, Turske, Bugarske i Hrvatske prisustvovali preko video poziva.

Tema 2. mobilnosti je bila snimanje i izrada filma. Učenici su svaki dan upoznavali i usvajali nove digitalne alate i aplikacije za izradu filma i videozapisa koje im je prezentirala škola domaćin (audacity, YT studio, convertio itd.). Nakon toga su i oni bili aktivni sudionici gdje su objavljivali i prezentirali svoje uratke ostalim partnerima u projektu. Svaki dan nakon radionica organizirani su virtualni susreti i upoznavanje s učenicima iz ostalih partnerskih škola.

Glavni koordinator ovog projekta je škola u Turskoj, dok su ostali partneri još i škole u Poljskoj i Bugarskoj. Projekt je financiran sredstvima EU. Iduća mobilnost bit će 21.3. u Sofiji.

ERASMUS+ PROJEKT “DIJITAL MAHALLE” – 1. mobilnost

Virtualna mobilnost učenika naše škole u Poljsku

U sklopu Erasmus+ projekta KA229 pod nazivom Dijital Mahalle (Digital Town) učenici sedmih i osmih razreda naše škole ovaj su tjedan (10.-14.5.) sudjelovali na virtualnim susretima i radionicama koje je organizirala partnerska škola u poljskom gradu Zamošću.

Radionice i virtualni susreti održavali su se u učionici informatike te u školskoj knjižnici. Učenici su svaki dan upoznavali nove digitalne alate za prikupljanje i obradu fotografija te videozapisa koje im je prezentirala škola domaćin. Nakon toga su i oni bili aktivni sudionici gdje su prezentirali svoje uratke ostalim partnerima u projektu. Virtualni susreti i komunikacija s učenicima iz ostalih partnerskih škola bili su aktivnost kojoj su se naši sedmaši i osmaši posebno veselili. Ističu da im je novo iskustvo bilo korisno, ali i vrlo zanimljivo. Susrete su organizirali učitelji sa školskom koordinatoricom Ružicom Šikić.

Glavni koordinator ovog projekta je škola u Turskoj, dok su ostali partneri još i škole u Rumunjskoj i Bugarskoj. Projekt je financiran sredstvima EU.

Projekt pod nazivom Dijital Mahalle („Digital town“) u okviru programa Erasmus+, Ključna aktivnost 2: Školska partnerstva

30.12.2019.

Na sljedećem linku možete glasati za najljepši logo:

Izrada i odabir loga je jedna od prvih aktivnosti u sklopu našeg Erasmus+ projekta. Način izrade loga bio je slobodan. Mogle su se koristiti razne aplikacije ili jednostavno crtanje na papiru. Naglasak je bio ne kreativnosti, maštovitosti i marljivosti.

23.12.2019.

Odabir najljepšeg loga u našoj školi:

1. Katarina Hamonajec 5.a - NAJLJEPŠI LOGO!!!!!

2. Karlo Mesarić 6.a

3. Selena Benković i Teodora Turk, 8.a