« Studeni 2019 »

Primanje roditelja:

- utorak i četvrtak

od 15,30 do 16,30 sati.

Ispis statistike od 3. 1. 2012.

Ukupno: 332033
5. županijska smotra pjevačkih zborova osnovnih i srednjih škola

Glazba oplemenjuje naš život i čuva tradiciju

Osnovna škola Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu bila je domaćin ovogodišnje Županijske smotre pjevačkih zborova osnovnih i srednjih škola.

Smotra, koja je održana 29. ožujka u Centru za kulturu Čakovec, okupila je rekordan broj izvođača – čak 22 zbora iz 17 međimurskih osnovnih škola.

U ime škole domaćina sve prisutne pozdravio je ravnatelj Mladen Beuk, a Smotru je otvorila privremena pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Blaženka Novak.

Voditeljica Županijskog aktiva glazbene kulture, Klaudija Vidović, također je svima poželjela dobrodošlicu. Na samom otvorenju Smotre nastupio je i Zbor učiteljica OŠ  I. G. Kovačića Sveti Juraj na Bregu. Pod stručnim vodstvom učiteljice Jelene Grubić zbor je izveo skladbu "Dej mi Bože joči sokolove".

U službenom natjecateljskom dijelu u B kategoriji sudjelovali su zborovi OŠ Prelog, OŠ Štrigova, OŠ Nedelišće te zbor naše škole Ivana Gorana Kovačića Sveti Juraj na Bregu. U A kategoriji  natjecali su se zborovi OŠ Prelog, OŠ "Petar Zrinski" Šenkovec, OŠ Štrigova i I. osnovna škola Čakovec. Ostali zborovi predstavili su se u revijalnom dijelu programa.

Najbolje zborove ovogodišnje 5. županijske smotre odabralo je Povjerenstvo koje čine profesori Branimir Magdalenić, Tomislav Cvrtila i Dada Ruža.

Povjerenstvo je rangiralo zborove na sljedeći način: U A kategoriji 1. mjesto pripalo je OŠ Prelog, 2. mjesto OŠ "Petar Zrinski" Šenkovec, 3. mjesto OŠ Štrigova te 4. mjesto I. OŠ Čakvovec.

U B kategoriji 1. mjesto osvojio je zbor OŠ Prelog, 2. mjesto OŠ Štrigova, 3. mjesto OŠ I. G. Kovačića Sveti Juraj na Bregu te 4. mjesto OŠ Nedelišće.

Zahvaljujemo svim vrijednim i talentiranim zborovima te njihovim mentorima na uloženom vremenu i trudu, a najboljima želimo što bolji plasman na državnoj razini natjecanja.

Državna razina natjecanja tradicionalno će se održati na 62. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu početkom svibnja.

Fotografije:

Note izvođenih skladbi nalaze se u prilogu na dnu stranice.

Priloženi dokumenti:
Note_1.7z (21.57 MB)