Posjet 8. b načelniku Anđelku Nagrajsaloviću

Autor: Maja Barbić, karlo bratko, STELA RADEK, 4. 11. 2015.

Učenici 8. b razreda za vrijeme sata razrednika posjetili su gospodina Anđelka Nagrajsalovića, načelnika općine Sv. Juraj na Bregu i zamjenika damira Novaka. Sa svojim razrednikom Željkom Kraljićem su se 'odlijepili' od školskih klupa da bi s načelnikom Anđelkom porazgovarali o tekućim temama općine Sv. Juraj na Bregu i naše škole. U uvodnom dijelu je načelnik imao kraće izlaganje o općini, čime su učenici dobili dojam o veličini općine Sveti Juraj na Bregu.

Razgovor je skrenuo  i na temu kanalizacijskog sustava, koji se polako realizira u pojedinim mjestima naše općine. Načelnik je u nekoliko rečenica učenicima objasnio značenje ovog pothvata za našu općinu i odgovorio na brojna pitanja. Na pitanja je načelnik odgovarao jasno i kvalitetno pa je mnoge učenike ostavio bez dodatnih komentara. Za vrijeme sastanka govorio je i o izgradnji vrtića u Vučetincu, a govorio je i o spremnosti općine da uloži dodatna sredstva za obrazovnu infrastrukturu. Odlučno je naglasio da će raditi na napretku općine.

Sastanak je završio s nekoliko rečenica o budućim aktivnostima i događanjima u dvorani za vrijeme zime. Načelnik je istaknuo da želi da dvorana ne bude prazna, već da se stalno koristi.  Bilo bi zanimljivo da se organiziraju animatori i da preko zimskih praznika dvorana bude puna i da se nude djeci zanimljivi sadržaji. Na kraju sastanka učenici su se fotografirali s načelnikom i vratili se puni dojmova natrag u školske klupe.